25 maja 2017, miały miejsce 23 warsztaty teoretyczno-praktyczne p.t. Aplikacje Samochodowe od A do Z. Przez dekadę w cyklu wzięło udział już ponad 1000 osób.
Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos już od dekady prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka miesięcy przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Łącznie w ostatnich latach w podstawowym szkoleniu „Aplikacje samochodowe od A do Z” wzięło udział ponad tysiąc uczestników. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się z początkiem wiosennego i jesiennego sezonu aplikacyjnego.
Mamy za sobą już 23 spotkania z cyklu Aplikacje Samochodowe od A do Z. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad tysiąc osób, rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenia prowadzone są przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowego aplikatora, vicemistrza Polski w aplikacjach. Ma ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folia wylewaną. Mówi prowadzący szkolenie, Jakub Soluch z Atrium.
Od kilku lat nie zmieniamy programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy. Ale także do firm, które chciały by rozszerzyć portfolio swoich usług. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy kilka pojazdów już „zrobili” i chcieli by poznać kilka nowych „trików”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów. Kontynuuje Soluch.
Warsztaty prowadzone są przez jednego z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target. Podczas szkoleń używana jest folia wylewana i laminat wylewany marki IKONOS. Zestaw ten jest ceniony rynku, za długi czas pozycjonowania i dedykowany jest zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30-45 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. „pełnym trójwymiarze”.
Podczas prezentacji i warsztatów, specjalista wyjaśnił wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników miał możliwość pod okiem mistrza wykonać próbne, podstawowe aplikacje.
Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej, uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować, aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić. Przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu. Przekonuje organizator.
Cześć merytoryczna spotkania miała na celu ma przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji. Omówione zostaną cechy folii kalandrowanych i wylewanych, jak i sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji.
Drugą prezentacją w tej części spotkania było omówienie procesu oklejania pojazdów, które podzielone jest na kilka rozdziałów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie projektu na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do samej aplikacji.
Najważniejszym punktem szkolenia jest oczywiście proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania. Ostatnie etapy zaprezentowane były we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.
Uczestnicy na szkoleniu oprócz solidnej dawki praktycznej wiedzy i podstawowych umiejętności otrzymali nagrzewnicę, certyfikat oraz rabaty na folie wylewane marki IKONOS.