Liczne inwestycje w plotery od Atrium w Częstochowie
Tym razem plotery dystrybuowane przez firmę Atrium Centrum Ploterowe trafiły w całkiem nietypowe miejsce w Częstochowie. Mowa tu o zestawie składającym się plotera eko - żywicznego Mutoh XpertJet 1341SR Pro (1.3m) i rolowego plotera tnącego Summa S-one D120. Zestaw ten trafił do Wydawnictwa Precjoza, którego właścicielem jest Pan Rafał Gniła.
Dlaczego wybrano właśnie ten zestaw drukująco - tnący?
Jak określił Pan Rafał Gniła, jego firma jest debiutantem na rynku druku i cięcia wielkoformatowego. Wcześniej Wydawnictwo nie posiadało żadnych maszyn wielkoformatowych, służących ww. celom, a czynności związane z drukiem i działalnością wydawniczą, zlecało podwykonawcom. Zakup maszyn był więc podyktowany redukcją kosztów, uniezależnieniem się od podwykonawców, a przede wszystkim chęcią rozwoju firmy.
O wyborze plotera Mutoh zadecydowała przede wszystkim jakość, szybkość i łatwość obsługi, potwierdzona w niezależnych testach.
Mnogość zastosowań ploterów eko - żywicznych do różnego rodzaju wydruków i typów powierzchni sprawia, że są to urządzania uniwersalne, ekologiczne i ekonomiczne. Drukują trwałą grafikę na powlekanych i niepowlekanych podłożach o szerokości do 1.3 m i grubości do 2,8 mm. Dzięki tym ploterom można produkować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów), a także fototapety, fotoobrazy, naklejki i wiele innych. I właśnie ta różnorodność wykorzystania ploterów eko-żywicznych od Mutoh, w opinii właściciela Wydawnictwa Precjoza, zadecydowała o jego zakupie.
Rafał Gniła prowadzi nie tylko firmę, ale i także Stowarzyszenie, znane pod nazwą Atelier Sportu. Celem Stowarzyszenia jest popularyzacja sportu, a jak można dowiedzieć się ze strony Facebook Stowarzyszenia – organizacja lokalnych i regionalnych biegów dla osób w każdym wieku, o różnych profesjach, bądź zainteresowaniach.
W przypadku Stowarzyszenia Atelier Sportu Rafał Gniła zdecydował się na zakup kolejnych drukarek od Atrium Centrum Ploterowe, celem realizacji zadań statutowych tej organizacji. W tym wypadku wybór padł na ploter LED-UV do gadżetów Mutoh XpertJet 461UF o polu roboczym 483 x 329 mm.
Drukarkę można skonfigurować w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm.
Typowe zastosowania drukarki obejmują wydruki spersonalizowanych prezentów, produktów fotograficznych, artykułów promocyjnych (długopisy, zapalniczki i pamięci USB, itp.), trofeów sportowych (puchary, medale, statuetki itp. - na te cechy przede wszystkim zwrócono uwagę przy zakupie urządzenia), małego oznakowania informacyjnego.
Kolejnym urządzeniem zakupionym na potrzeby Stowarzyszenia, jest zestaw do produkcji nadruków na koszulkach, składający się z drukarki OKI Pro 8432WR wraz z termoprasą INSTA 256 FOREVER Edition.
Drukarka OKI Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach.
Termoprasa Insta 256 Forever Edition jest wykonana z materiałów kompozytowych, dzięki czemu jest lekka, bez utraty wytrzymałości i trwałości. Termoprasa jest w stawnie wgrzewać nadruki w niestandardowe produkty i podłoża o grubości do 6,3 cm, zaś równomierne ogrzewanie i szybki odzysk ciepła oraz możliwość otwierania i zamykania górnej pokrywy bez wysiłku za pomocą ergonomicznego uchwytu, ułatwia pracę z urządzaniem.
Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowaniach, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier. Przewagi konkurencyjne drukarki OKI bazują na niezawodnych technologiach wydruków LED, druku w wysokiej rozdzielczości do 1200×600 dpi, które gwarantują intensywne, trwałe i nasycone barwy. Szybkość druku drukarki OKI wynosi do 35 stron na minutę w formacie A4 i 20 w A3. Drukarka jest gwarantem uzyskania żywych wydruków CMYK na ciemnych i jasnych materiałach oraz foliach przezroczystych.
W drukarce istnieje możliwość zmiany tonera z białego na dodatkowy czarny, aby uzyskać intensywniejszą czerń.
Kompaktowe rozmiary drukarki OKI pozwalają na jej zastosowanie nawet w małych agencjach reklamowych, czy organizacjach takich jak Atelier Sportu.
Dlaczego wybrano właśnie te drukarki na potrzeby działalności Stowarzyszenia Atelier Sport?
Powód był podobny jak w przypadku Wydawnictwa, czyli: nie zlecać druku na gadżetach i koszulach do firm zewnętrznych, tylko samodzielnie wykonywać ww. czynności.